Goederencorridor
Goederenvervoer richt zich met name op de verduurzaming en ketenoptimalisatie op de corridors Rotterdam – Venlo en Amsterdam – Antwerpen:
- Bestuursovereenkomst over verbetering en optimalisatie haven Loven Tilburg in 2026.
- Gunning uitvoering Herbouw Sluis II Wilhelminakanaal in 2026 (oplevering: 2029).
- Realisatiepacten Tilburg en Moerdijk (BO-MIRT afspraken uit 2023 respectievelijk 2024) zijn gerealiseerd (2027).
De aanbesteding voor Herbouw Sluis II loopt en wordt dit jaar gegund. Bij het uitgestelde BO-MIRT 2025 is de bestuursovereenkomst bekrachtigd met afspraken over de optimalisatie én herstructurering (via de oprichting van een fonds) van het havengebied Loven Tilburg.
Bij BO-MIRT is er € 1 mln. aan extra rijksmiddelen beschikbaar gesteld voor het realisatiepact Moerdijk. Het realisatiepact bevat o.a. het uitbreiden van de spoorcapaciteit tussen Lage Zwaluwe en Moerdijk, zero emissie rangeren, het efficiënte gebruik van het eindspoor op de Middenweg als opstelspoor, betere wegontsluiting en een digitaliseringsopgave. In 2026 zal vooral in het teken staan van de spooropgave Moerdijk (oorspronkelijk 2025).